برنامه نویسی 1402/02/09 0 دیدگاه لایک

چرا باید برنامه نویسی پایتون یاد بگیرم؟

سجاد زارعی
بنیان‌گذار پونزوب
None

خب…احتمالا شما در زمینه برنامه نویسی تازه کار هستید و به دنبال پیدا کردن یک زبان مناسب برای شروع برنامه نویسی هستید، اگر واقعا همینطوره شما بهترین جای ممکن هستید چون که در این مقاله شما را با مهمترین مزایای یادگیری پایتون در مقایسه با دیگر زبان های برنامه نویسی محبوب آشنا می کنم.

شما یاد خواهید گرفت که چرا پایتون می تواند ابزاری عالی در دستان شما باشد ما فقط به مزایای شغلی پایتون نگاه نمیکنیم بلکه به تجربه های عالی ای که پایتون برای شما به عنوان یک مبتدی رقم خواهد زد اشاره میکنیم.

حقیقت این است که:

اگر چه مهمترین نکته این است که شما برنامه نویسی را شروع کرده اید اما زبانی که شما انتخاب میکنید تاثیر زیادی در سرعت پیشرفت شما خواهد داشت.

یادگیری برخی زبان های برنامه نویسی به نسبت دیگر زبان ها آسان تر است اما بسته به انتخاب شما که میخواهید در آینده چه کاری را به عنوان یک توسعه دهنده انجام دهید پایتون بهترین ابزاری است که هم اکنون میتوانید یاد بگیرید.

در پایان این مقاله ، با بزرگترین مزایای پایتون آشنا خواهید شد. شما خواهید فهمید که آیا این زبان برنامه نویسی مناسب برای اهداف برنامه نویسی شما است – و می توانید بلافاصله یادگیری آن را شروع کنید.


1: یادگیری آسان

مهمترین نکته: پایتون یکی از آسانترین زبانهای برنامه نویسی برای یادگیری برای مبتدیان محسوب می شود. زبان پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است ، به این معنی که سینتکس آسان دارد که بسیار شبیه انگلیسی است.انتخاب زبانی که سریع یاد گرفته شود به این معنی است که زمان کمتری را برای اشکال زدایی کد (دیباگ) و رفع اشکالات صرف خواهید کرد. از این رو ، وقت بیشتری برای یادگیری نحوه کدنویسی و ایجاد موارد مفید بیشتر خواهید داشت.

هر کسی می تواند کار با پایتون را شروع کند. تنها کافی است صبوری و تمرین خوبی داشته باشید اگر در برنامه نویسی تازه وارد هستید:


2:در دسترس بودن پشتیبانی

وقتی برنامه نویسی را یاد می گیرید ، با مشکلاتی روبرو خواهید شد – که خب بر آنها غلبه خواهید کرد!

اما هر چقدر هم در یادگیری چیزهای جدید تبحر داشته باشید ، گاهی اوقات کد شما همان چیزی را که قرار است انجام دهد انجام نمی دهد.اما وقتی به بن بست برخوردید چه باید بکنید؟ چگونه می توانید بفهمید که چگونه یک مشکل خاص را با پایتون حل می کنید زمانی که تازه کار را شروع کرده اید؟آنچه در مورد یادگیری پایتون بسیار جالب است این است که در سراسر جهان بسیار محبوب است.به عنوان مثال ، شاخص TIOBE زبان های برنامه نویسی را بر اساس تعداد بازدید از موتورهای جستجو رتبه بندی می کند.آخرین گزارش TIOBE نشان می دهد که محبوبیت پایتون در حال افزایش است. در حال حاضر پایتون دومین زبان برنامه نویسی محبوب در سراسر جهان است:3:جامعه جهانی بزرگ

منظور از جامعه بزرگ این است که آسان است برای پروژه های Python خود کمک پیدا کنید ، اغلب می توانید برای کمک و پشتیبانی به جامعه گسترده جهانی اعتماد کنید. و از آنجا که بسیاری از توسعه دهندگان از پایتون استفاده می کنند ، می توانید به راحتی راه حل هایی برای انواع مختلف مشکلات پیدا کنید. علاوه بر این ، با داشتن یک مجموعه بزرگ از توسعه دهندگان که با این زبان کار می کنند ، شما می توانید به راحتی با سایر دانشجویان همفکر یا توسعه دهندگان حرفه ای در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید. این یکی از مهمترین مزایای پایتون است که تازه شروع به کار کرده اید. از این رو ، اگر کاملاً در زمینه برنامه نویسی تازه کار هستید ، مطمئن شوید که در این گروه های فعال عضو شوید و مشارکت کنید.


4:تقاضا در بازار کار

گرچه پول نباید انگیزه شماره 1 شما باشد ، اما این یک موضوع کوچک شیرین است که به شما کمک می کند تا در شرایط دشوار ادامه دهید. وقتی نوبت به بازار کار می رسد ، طبق نظرسنجی Stack Overflow Developer Survey در سال 2019 ، پایتون سریع ترین زبان برنامه نویسی از نظر رشد در سراسر جهان است.از این رو ، به تناسب ، توسعه دهندگان بیشتری نسبت به زبانهای دیگر مایل به کار با Python هستند.

علاوه بر این ، پایتون برای سومین سال متوالی بیشترین درخواست را بین زبان ها را داشته. این بدان معنی است که توسعه دهندگانی که هنوز از پایتون استفاده نمی کنند می گویند که می خواهند آن را یاد بگیرند.

آیا محبوبیت آن منجر به کاهش سطح متوسط ​​حقوق خواهد شد یا خیر ، باید منتظر ماند. وقتی توسعه دهندگان بیشتری زبان یاد می گیرند و بدنبال کار هستند ، افزایش روزافزون نیروی کار ماهر می تواند فشار رو به پایین بر متوسط ​​حقوق وارد کند.

اما در حال حاضر ، به راحتی می توان گفت که پایتون یک مهارت قدرتمند است که درهای جدیدی را به طور حرفه ای باز می کند.

و با توجه به اینکه خودتان می توانید آن را یاد بگیرید ، متوسط ​​دستمزد 76.526 دلار برای توسعه دهنده پایتون در ایالات متحده بیش از جبران زحمت شما است.

در مقاله دیگر تحت عنوان: 4 زبان مناسب برای افراد مبتدی به طور خلاصه به درآمد دیگر زبانها پرداختیم.


5:منابع یادگیری رایگان

اکنون می دانید که پایتون یک مهارت ارزشمند در بازار کار است. اما آنچه باعث جذابیت بیشتر می شود این است:

شما می توانید برنامه نویسی پایتون را به صورت 100٪ بصورت رایگان و آنلاین یاد بگیرید.ده ها و صدها آموزش ، کتاب و دوره در سطح مبتدی کاملاً رایگان در دسترس است.بنابراین ، شما می توانید با کمترین سرمایه گذاری – یا بدون هیچ گونه سرمایه گذاری – یک مهارت بسیار مورد جستجو را در دستان خود داشته باشید.

برخی از این منابع:


6:کتابخانه های گسترده

هنگامی که شروع به ساخت اولین پروژه های برنامه نویسی می کنید ، احتمالاً حداقل از یک کتابخانه پایتون برای انجام سریعتر کارها استفاده خواهید کرد.

کتابخانه ها در اصل مجموعه ای از کدهای پایتون هستند که می توانید برای اهداف خاص استفاده کنید.

و از آنجا که بیشتر برنامه های شما در یک زمینه خاص حداقل برخی از کدهای شما را تکرار می کنند ، کتابخانه ها به شما کمک می کنند تا از تکرار خود جلوگیری کنید.

کتابخانه استاندارد پایتون به شما امکان انتخاب طیف گسترده ای از ماژول های مختلف را با توجه به آنچه برای پروژه خود نیاز دارید ، می دهد. هر ماژول به شما امکان می دهد بدون نوشتن کد اضافی ، یک ویژگی یا قابلیت را به برنامه پایتون خود اضافه کنید.


7:فریم ورک های قدرتمند

برای سرعت بخشیدن به روند کار خود ، می توانید از بین چندین فریم ورک (چارچوب) های اُپن سورس (Open Source) در پایتون نیز گزینه هایی را انتخاب کنید.

مثلا می خواهید یک برنامه وب ایجاد کنید. به عنوان مثال می توانید به راحتی در وقت خود صرفه جویی کنید و روند توسعه خود را ساده کنید و از این طریق چارچوب های قدرتمند پایتون مانند Django یا Flask را ساده کنید. آنها حاوی کد پایتون آماده برای کاربردهای استاندارد برنامه های وب مانند ایجاد و مدیریت حساب های کاربری هستند.

از این رو ، دسترسی به چارچوب های معروف Python به شما کمک می کند تا پروژه های کدگذاری خود را سریعتر به پایان برسانید. و توسعه سریعتر به این معنی است که شما می توانید کار بیشتری را بپذیرید یا وقت بیشتری را با دوستان و خانواده خود سپری کنید.

آموزش های این فریم ورک ها در اینترنت موجود است.


8: قابل اجرا روی همه ی سیستم ها

اگر می خواهید یادگیری پایتون را شروع کنید ، دیگر نگران این نیستید که از چه رایانه و سیستم عاملی استفاده می کنید. پایتون می تواند بر روی هر دستگاهی اجرا شود ، چه Mac ، Windows یا Linux. همچنین ، این بدان معنی است که شما می توانید بدون ایجاد تغییر در کد ، کد پایتون را در سیستم های مختلف بنویسید و استفاده کنید. این امر به ویژه اگر در یک پروژه پایتون در مقیاس بزرگ همراه با سایر توسعه دهندگان کار کنید بسیار عملی است. فرقی نمی کند برخی از شما از Mac استفاده می کنید و دیگران از ویندوز استفاده می کنند. بدون توجه به اینکه از چه سیستم عامل استفاده می کنند ، همه می توانند همان پرونده های کد را بخوانند ، بنویسند و اجرا کنند.9:تطبیق پذیری

بسته به نوع پروژه هایی که می خواهید در آینده کار کنید ، باید زبان برنامه نویسی مناسب را برای کار انتخاب کنید.

زیرا مسئله این است: هر زبانی صرفاً وسیله ای برای رسیدن به هدف است. به شما امکان می دهد انواع خاصی از مشکلات را با کد حل کنید.

از این رو ، برنامه نویسان معمولاً برای مشاغل مختلف نیاز به یادگیری زبانهای مختلف دارند. بنابراین اگر می خواهید وارد توسعه نرم افزار شوید ، به عنوان مثال زبان متفاوتی را نسبت به ساخت بازی یاد می گیرید.

در مورد کارهایی که می توانید با پایتون انجام دهید ، تقریباً مانند بسیاری از زبانهای دیگر محدودیت ندارید.

شما می توانید از پایتون برای انواع پروژه های مختلف مانند:

  • ساخت برنامه های وب (Building web applications)
  • انجام تجزیه و تحلیل داده ها (Conducting data analysis)
  • فراگیری ماشین (Machine learning)
  • ساخت بازی ها(Building games)
  • تجسم داده ها (Visualizing data)

به طور خلاصه: یکی از مهمترین مزایای پایتون قابلیت انعطاف پذیری آن است. پایتون این روزها در بین محبوب ترین زبان های برنامه نویسی حرف اول را میزند.


10: رایگان و متن باز

نکته آخر اینکه ،زبان پایتون 100٪ رایگان استفاده است. برای شروع ساخت پروژه ها با آن نیازی به اشتراک خاص یا سیستم عامل سفارشی ندارید.

متن باز بودن به این معنی است که می توانید کد منبع آن را دانلود کنید ، تغییراتی در آن ایجاد کنید و حتی آن را به دلخواه توزیع کنید. تمام ابزارهایی که برای برنامه نویسی پایتون نیاز دارید کاملا رایگان هستند.

بنابراین،اگر بخواهید می توانید از امروز برنامه نویسی با پایتون را شروع کنید.

سخن آخر:

در مجموع ، مزایای پایتون بسیار زیاد است که هیچ دلیلی وجود ندارد که شما آن را امتحان نکنید. اگر در زمینه برنامه نویسی تازه وارد هستید، بسیار علاقمند خواهید شد به این که کار با این زبان چقدر آسان است.

در مجموع ، پایتون یک زبان برنامه نویسی قوی است که به شما امکان می دهد پروژه برنامه نویسی خود را با کارایی بیشتری مدیریت کنید – و دیباگ کردن آن نیز آسان است.

اخیراً ، از آنجایی که Google آن را به یکی از زبانهای رسمی برنامه نویسی تبدیل کرده است ، محبوبیت جهانی پیدا کرده است. بهترین قسمت؟ همانطور که در این مقاله دیدیم ، در صورت تمایل می توانید از همین حالا بصورت 100٪ رایگان پایتون را یاد بگیرید. تعداد زیادی آموزش و دوره در سطح مبتدی به صورت آنلاین در دسترس است. اگر احساس می کنید امروز آماده شروع یادگیری هستید ، همین الان از منابعی که پیش تر ذکر شد استفاده کنید و هنگامی که از اصول نحو و چگونگی کارکرد زبان آگاهی یافتید ، از این ایده های پروژه پایتون برای مبتدیان استفاده کنید تا موارد مفید رو برای نمونه کارهای خود بسازید.

سجاد زارعی بنیان‌گذار پونزوب

علاقه مند به کتاب و کد و لپ تاپم :) آشنایی بیشتر با من: sajadzarei.ir

مشاهده پروفایل
دیدگاه شما چیه؟
cartoon planet