برنامه نویسی 1402/02/18 16 دیدگاه لایک

یادگیری پایتون چقدر زمان میبره؟

سجاد زارعی
بنیان‌گذار پونزوب
python logo

این روزا که بازار زبان برنامه نویسی پایتون حسابی داغِ، شاید به این فکر افتاده باشید که بد نیست پایتون یادبگیرید! اگر قصد شروع برنامه نویسی رو با این زبان دارید و اصطلاحا مبتدی هستید و میخواید بدونید چقدر طول میکشه تا پایتون یاد بگیرید!؟ چه جوری باید یاد بگیرید!! این مقاله برای شماست.

بریم شروع کنیم:

پایتون چیه؟

اگر به یادگیری پایتون فکر می کنید بهتون تبریک میگم!

پایتون یکی از پر تقاضا ترین زبان های برنامه نویسی در حال حاضر در بازار کار است. بنابراین ، اگر می خواهید به عنوان یک توسعه دهنده کار خود را شروع کنید و در برنامه نویسی back-end تخصص دارید (یا اصلا مبتدی هستید اما به بک اِند علاقه دارید) ، پایتون ابزاری خارق العاده برای یادگیری است.

خب پس پایتون برای چه منظوری استفاده می شود؟

نکته جالب در مورد پایتون این است که این یک زبان برنامه نویسی بسیار انعطاف پذیر است. می توانید از آن برای چندین منظور استفاده کنید ، مانند:

 • تحلیل داده ها(Data analysis)
 • یادگیری ماشین (machine learning)
 • هوش مصنوعی(Artificial intelligence)
 • برنامه های تحت وب (Web applications)

در مجموع ، دلایل زیادی برای یادگیری پایتون به عنوان اولین زبان برنامه نویسی شما وجود دارد. یادگیری این زبان جالب و سرگرم کننده است و پیشرفت را نسبتاً سریع خواهید دید. 

احتمالاً الان فکر می کنید: “من در زمینه برنامه نویسی مبتدی هستم. آیا یادگیری پایتون بدون تجربه در برنامه نویسی دشوار است؟ ”

بیاید این موضوع رو بررسی کنیم:

یادگیری پایتون چقدر سخت است؟

به طور کلی ، پایتون به عنوان یکی از ساده ترین زبان های برنامه نویسی برای مبتدیان شناخته می شود. حتی ممکن است از آسان بودن یادگیری پایتون به عنوان یک برنامه نویس تعجب کنید.

اما در عین حال این به معنی نیست که یادگیری پایتون آسان ترین کار دنیاست..

چون حقیقت این است که:

یادگیری کد نویسی فقط یادگیری یک زبان برنامه نویسی و مهارت کافی در آن نیست. دانستن نحوه نوشتن زبان پایتون به این معنی نیست که شما یک توسعه دهنده پایتون هستید.

برنامه نویسی را یاد بگیرید نه فقط کار کردن با پایتون را

شما با هر زبانی که کار می کنید ، باید بدانید که چگونه:

 • آنچه را می خواهید با ابزار خود بدست آورید 
 • هدف خود را به نقاط عطف کوچکتر تقسیم کنید
 • هرکدام را به طور کارآمد حل کنید
 • این مراحل را در هر زبانی اعمال کنید

شما باید یاد بگیرید که چگونه مانند یک برنامه نویس فکر کنید و مشکلات روزمره را حل کنید. وقتی مفهوم حل مسئله را از طریق برنامه درک کردید ، یادگیری پایتون اصلاً سخت نیست. نحوه ی نوشتن آن ساده است و بسیار شبیه انگلیسی خوانده میشود.

با گفتن همه اینها ، یادگیری پایتون می تواند به سختی یادگیری هر زبان دیگری باشد. همه اینها به این بستگی دارد که شما چقدر وقت و تلاش را می خواهید صرف کنید.


چقدر طول میکشه تا پایتون را از ابتدا یاد بگیریم؟

اگر در پایتون یا عملا در برنامه نویسی تازه وارد هستید ، زمان لازم برای یادگیری زبان به اهداف شما بستگی دارد. همه مبتدیان نمی خواهند به توسعه دهندگان حرفه ای پایتون تبدیل شوند. اما به یاد داشته باشید که همه باید از اصول اولیه شروع کنند و راه خود را برای رسیدن به موضوعات چالش برانگیزتر دنبال کنند.

مهمترین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است: چقدر می زمان و انرژی می توانید به یادگیری پایتون اختصاص دهید؟

برای اینکه منحنی یادگیری خود را قوی نگه دارید ، باید هر روز حداقل 2 – 4 ساعت را صرف یادگیری کنید.

میدونم که خیلی زیاد به نظر میرسه. برنامه شما احتمالاً به اندازه ی کافی شلوغ است. اما به یاد داشته باشید که هیچ راه میانبری برای یادگیری برنامه نویسی وجود ندارد. این مسیر مانند تمامی کار های بزرگ نیاز به علاقه، هدف و عزم راسخ داره – و هیچ کس دیگری نمی تواند این کار را برای شما انجام دهد.

بنابراین ، اگر می خواهید سریعاً نتیجه بگیرید: باید روزانه تمرین کنید.

با فرض اینکه می توانید روزانه 2-4 ساعت به یادگیری اختصاص دهید ، نتایج را خیلی سریع خواهید دید.فقط در عرض چند هفته می توانید اصول اولیه را بیاموزید ، اما مطمئناً تبدیل شدن به توسعه دهنده حرفه ای پایتون زمان طولانی تری را می طلبد.

 به خاطر داشته باشید که منحنی یادگیری شما منحصر به فرد است و به تلاشی که برای تسلط بر برنامه نویسی پایتون انجام می دهید بستگی دارد. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که از مقایسه پیشرفت خود با دیگران خودداری کنید.

همه ما به زمان نیاز داریم تا بدانیم که این زبان چگونه کار می کند و چگونه می توانیم از آن برای حل مشکلات و ساخت پروژه های عملی استفاده کنیم.


زمان رسیدن به سطوح مختلف در پایتون

پایتون در سطح مبتدی:

در این سطح شما در حال آشنایی با نحوه ی نوشتن یا همون سینتکس پایتون هستید. اینجا جایی است که شما مفاهیمی مانند: متغیرها ،حلقه ها انواع داده ها، کارکرد کلاسها و غیره را یاد میگیرید.

یادگیری مبانی پایتون از این قبیل چقدر طول می کشد؟

به طور متوسط ​​، شما باید آماده باشید که حدود 4-6 هفته – با در نظر گرفتن این که روزانه و حداقل ۲ ساعت در روز زمان صرف میکنید – را با یادگیری برنامه نویسی پایتون در سطح مبتدی بگذرانید.

اگر از قبل با زبان برنامه نویسی دیگری آشنا باشید شاید یک یا دوهفته کافی باشد.

اما اگر کاملاً در زمینه کدنویسی تازه کار هستید ، مطمئن شوید که به خود فشار زیادی برای یادگیری همه موارد وارد نکنید، قدم قدم پیش برید و اگر نکته ای رو درک نمیکنید کمی استراحت کنید و دوباره تمرین کنید.

به یاد داشته باشید ، هرچه زمان بیشتری برای یادگیری و تمرین اصول اولیه صرف کنید ، تسلط بر مفاهیم سطح پیشرفته تر در آینده برای شما آسان تر خواهد بود. بنابراین عجله نکنید و این موارد را با حوصله یاد بگیرید به این اصول اولیه به عنوان پایه و اساس همه یادگیری های آینده خود فکر کنید. شما باید یک پایه محکم برای یادگیری خود در پایتون ایجاد کنید – بنابراین از این مرحله جلوتر نروید.

2: پایتون سطح پیشرفته:

هنگامی که با اصول سطح مبتدی آشنا شدید ، وقت آن است که به پایتون سطح پیشرفته بروید.

این مهارت ها شامل مواردی مانند:

 • مدیریت پایگاه داده – دیتابیس ها – (MySQL و MongoDB)
 • برنامه نویسی چند رشته ای (Multi-threading)
 • سوکت (Socket programming)
 • ابزارهای همگام سازی (Synchronization techniques and tools etc.)

به خاطر داشته باشید که شاید حتی نیازی به یادگیری این مهارت ها نداشته باشید. بسته به نوع پروژه هایی که می خواهید با پایتون بسازید ، فقط کافی است با مفاهیم سطح مبتدیان در موارد فوق آشنا باشید.

چه مدت می توان پایتون را در سطح پیشرفته یاد گرفت؟

این مهارت ها کاملاً خاص هستند و مربوط به ماهیت کاری هستند که انجام می دهید. بنابراین ، نمی توان گفت که برای یادگیری سطح پیشرفته پایتون چه مدت زمان لازم است. به طور کلی ، اگر هر روز با آنها کار کنید ، می توانید در چند روز یا هفته با این موضوعات در سطح پیشرفته کار راحتی داشته باشید. از این رو ، اگر کار روی پروژه ای را شروع کنید که در آن نیاز به استفاده از پایگاه داده دارید ، می توانید اصول مدیریت پایگاه داده را فقط در چند روز یاد بگیرید. اما دوباره ، شما برای برنامه ریزی و اتمام پروژه های بزرگ با استفاده از مهارت های سطح پیشرفته پایتون ، به چندین هفته و ماه زمان نیاز دارید تا از مهارت کافی برخوردار شوید.

3: پایتون در سطح حرفه ای

سطح حرفه ای پایتون به این معنی است که شما می توانید:

 • به طور مستقل روی پروژه های پیچیده کار کنید،
 • مشکلات برنامه های خود را حل کنید.

یادگیری پایتون در سطح حرفه ای چقدر طول می کشد؟

مهمترین نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است:

یادگیری اصول این مهارت ها نسبتاً آسان است ، اما تسلط بر آنها چندین ماه یا حتی بیشتر طول می کشد. از آنجا که یک توسعه دهنده معمولاً فقط در 1-2 زمینه تخصص دارد ، یافتن یک توسعه دهنده Python با مجموعه مهارت های مناسب چالش برانگیز است. بنابراین ، مشاغل مورد نیاز این مهارت های خاص معمولاً آماده پرداخت هزینه های بیشتری نیز هستند.


الان وقتشه که یادگیری پایتون رو شروع کنید، اما یک سری نبایدهایی این یادگیری بسیار مهم می باشند چند نکته کاربردی آورده شده که می توانید برای جلوگیری از اتلاف وقت ارزشمند خود استفاده کنید:

کارهایی که هنگام یادگیری پایتون نباید انجام دهید:

1.به انگیزه های بیرونی اعتماد نکنید

اگر دوست یا مربی دارید که به شما در یادگیری پایتون کمک می کند ، این نکته را بدانید آنها به اندازه ی خودتان تاثیرگذار نیستند. شما باید انگیزه خود را بارها و بارها ، روز به روز پیدا کنید. و این باید از درون ، از خود شما ناشی شود. توجه داشته باشید که چرا در وهله اول پایتون را یاد می گیرید؟ و این هدف را روزانه با خود مرور کنید.

2.فقط آخر هفته ها یادنگیرید

برنامه ریزی برای یادگیری در آخر هفته ها آسان است. خانواده ، دوستان و سرگرمی های شما بین شما و دروس پایتون قرار می گیرند. بنابراین این روش کاملا بی فایده است .از این رو ، حتی اگر برنامه شلوغی دارید ، فکر نکنید یادگیری Python در 1-2 روز در هفته کافی باشد. شما باید حداقل هر روز یاد بگیرید ، به من اعتماد کنید. وقتی مغز شما روزانه در حال پردازش و یادگیری پایتون است ، نتایج را خیلی سریعتر خواهید دید.

3.وقت خودتان را با برنامه ریزی برای یادگیری هدر ندهید

این یک واقعیت است هرچه بیشتر در مورد یادگیری یا عدم یادگیری پایتون فکر کنید ، زمان بیشتری را تلف می کنید.

همین امروز یادگیری را شروع کنید.

4.سعی نکنید همه چیز را بفهمید

البته که شما می خواهید بفهمید که چه کاری انجام می دهید. اما سعی کنید در این مرحله خودتان را درگیر جزئیات نکنید. چیزهایی که برای هدف شما مهم هست رو یادبگیرید و از آنها استفاده کنید، در کتابخانه ها و مستندات پایتون بسیار بزرگ است سعی کنید در مرحله ی مبتدی همه چیز را درک کنید. قدم به قدم پیش بروید.

5.سعی نکنید هر کاری که پایتون انجام میدهد را یادبگیرید

آخرین نکته: همانطور که در بالا ذکر کردیم ، پایتون یک زبان برنامه نویسی انعطاف پذیر است که می توانید در چندین زمینه مختلف از آن استفاده کنید.

هر رشته شما را ملزم به یادگیری ابزارها و تکنیک های خاصی می کند – و این به زمان نیاز دارد. بنابراین ، قبل از شروع ، سعی کنید بفهمید که می خواهید در آینده با Python چه چیزی را بسازید. مثلاً می خواهید دانشمند داده شوید(data scientist). دانستن تخصص خود از قبل به شما کمک می کند، کتابخانه ها و چارچوب های مناسبی را برای یادگیری پیدا کنید. از این رو ، هنگامی که هدف بلندمدت مشخصی دارید ، لازم نیست بین مثلاً داده ها و ابزارهای توسعه وب به جلو و عقب بروید.نتیجه گیری:

امیدوارم جزئیات مفیدی در این پست پیدا کرده باشید!در کل ، یادگیری اصول پایتون و شروع به تمرین اولین پروژه های شما خیلی طول نمی کشد. فقط طی چند روز می توانید با نحوه ی نوشتن پایتون آشنا شوید.

با پیشرفت مهارت های خود ، به سطوح عمیق تری از پایتون خواهید رسید. این مهارتهای کاملاً خاص در بازار کار جهانی فناوری بسیار مورد تقاضا است. بنابراین ، سرمایه گذاری در یادگیری مهارتی که واقعاً از کار با آن لذت می برید ، یک سرمایه گذاری فوق العاده طولانی مدت برای شماست.

اگر می توانید هر روز2-4 ساعت زمان برای یادگیری پایتون بزارید ، می توانید اصول اولیه را کمتر از ماه یاد بگیرید. در آن زمان ، شما باید با نحوه و نوشتن اسکریپت ها و برنامه های کوچک Python آشنا باشید.

هرچند باید زمانی را که صرف گذروندن در شبکه های اجتماعی می کنید فدا کنید. اما هنگامی که به فرصت های شغلی موجود در طولانی مدت فکر می کنید ، ارزش آن را دارد.

یادگیری پایتون دقیقاً مانند یادگیری هر مهارت دیگری است.

شما به یک هدف مشخص نیاز دارید که بتوانید آن را به نقاط عطف کوچکتر تقسیم کنید. از این طریق می توانید همزمان با پیشرفت در مفاهیم و سطح پیشرفته تر پایتون روی یک چیز متمرکز بمانید.

فرآیند یادگیری کاملاً ارزش وقت و تلاش شما را دارد. شما در شرف گشودن درهای فرصت های شگفت انگیزی هستید که می تواند چشم انداز شغلی شما را به طور گسترده افزایش دهد. (با مهارتی می توانید با سرعت خودتان 100٪ رایگان یاد بگیرید!)

برای شروع کار با یادگیری پایتون در حال حاضر ، می توانید تعداد زیادی دوره و آموزش پایتون در سطح مبتدی را به صورت آنلاین پیدا کنید.

سجاد زارعی بنیان‌گذار پونزوب

علاقه مند به کتاب و کد و لپ تاپم :) آشنایی بیشتر با من: sajadzarei.ir

مشاهده پروفایل
Bahar :

1402-01-18 , 16:21

سلام من خانم خانه دارم با بچه کوچک از یه شهر کوچیک . به نظر شما پایتون یاد بگیرم میتونم از خونه پروژه بگیرم؟ ایا به کسی که مدرک دانشگاهی مرتبط نداره پروژه میدن؟
پاسخ
سلام خدمت شما کاربر عزیز: یادگیری برنامه نویسی نیاز الزامی به داشتن مدرک دانشگاهی و تجربه قبلی نداره، همینطور سن، جنسیت و خیلی چیزهای دیگه مانع شما نمیشه! و شما هم میتونید برنامه نویسی رو شروع کنید. چیزی که مهمه، علاقه رزومه و کیفیت کار شماست. به عنوان راهنمایی: اگر تصمیم به یادگیری یک زبان برنامه نویسی رو گرفتید، مثلا همین پایتون. برای اینکه سریع تر پیشرفت کنید،پروژه بگیرید و درآمد کسب کنید: ابتدا با HTML , CSS شروع کنید. html زبان نشانه گذاری برای ساخت صفحات وب هست که خیلی راحت و آسان میتونید یاد بگیرید و نمونه کار درست کنید و در سایت های کاریابی به صورت دور کاری پروژه بگیرید – اگر به زمینه برنامه نویسی وب علاقه دارید یادگیری html الزامیه – بعد از اون میتونید در کنار این که پروژه میگیرید، یاد گیری پایتون رو هم شروع کنید. بعد از کسب تجربه و رزومه مناسب حتی میتونید به استخدام رسمی شدن – حتی به صورت دورکاری – هم فکر کنید. البته صبر و علاقه و پشتکار نیاز اصلی شماست. امیدوارم مفید بوده باشه براتون.
پاسخ
امیرحسین :

1402-01-18 , 16:25

سلام خسته نباشید ،یکی از برنامه نویس های خیلی خوب حدود ۱ سال پیش به یکی از دوستام گفته بود ۲ سال وقت بذار و هوش مصنوعی یاد بگیر و بعد از اون پروژه خارجی بگیر ! میخواستم بدونم مسیری که باید طی کنم تا به این نقطه برسم چیه؟ چطور باید بعداً پروژه خارجی بگیرم؟ چقدر وقت بذارم تا ۱.۵ سال الی ۲ سال تمومش کنم؟ در ضمن من دوره مبتدی پایتون رو گذروندم ببخشید طولانی شد🙏
پاسخ
امیر حسین عزیز سلام. امکان گرفتن پروژه های خارج از کشور یا اصلا استخدام شدن در یک شرکت خارج از ایران، تو همه زمینه های برنامه نویسی هست. بهتر اینه که زمینه مورد علاقه خودت رو انتخاب کنی – صرف نظر از اینکه بازار کارش چه جوریه – و هر روز به صورت مستمر تمرین کنی. حداقل روزانه ۲ تا ۴ ساعت به صورت مستمر نیازه تا بعد از دو سال به سطح قابل قبول برسی. که البته همونجور که تو این مقاله اشاره شده هر فردی متفاوته. و باید خودت در آخر تصمیم بگیری که چقدر زمان بزاری. طبیعتا زمان بیشتری بزاری بهتر نتیجه میبینی. مسیر برنامه نویسی بسیار چالش بر انگیزه پس مهمه که اول زمینه ای که توش کار میکنی رو دوست داشته باشی. بعد از اون شروع به ساختن پروژه های مختلف بر اساس توانایی هات بکن. این مهمترین کاریه که باید بکنی. یادت باشه که ۲ سال زمان صرف کردن برای آموزش خود به خود هیچ فایده ای نداره. نکته مهم مخصوصا برای اینکه فرصت کاری خارج از کشور کسب کنی اینه که پروژه هات رو توی گیت هاب منتشر کنی و همینطور اونجا توی پروژه های دیگران مشارکت کنی. توی سایت هایی مثل stack overflow ثبت نام کنی و سعی کنی سوالاتی که توی زمینه کاریت هست رو جواب بدی. داشتن پروفایل توی لینکدین و .. هم کمک کننده است. در کل مسیر طولانی ایه اما اگر با علاقه پیش بری خیلی خوش میگذره بهت و حتما موفق میشی.
پاسخ
امیرحسین :

1402-01-18 , 16:25

خیلی ممنون از پاسخگوییتون منتهی مشکلی که من همیشه داشتم سطح ریاضی متوسطی بوده که در دبیرستان و دانشگاه داشتم طوری که بعد از مدتی رشتمو از عمران به مدیریت مالی تغییر دادم ، خلاصه فهم مسائل ریاضی تا وقتی مشغول بررسی اونها باشم خوبه ولی وای به حال امتحان اونجاست که خیلی نتایج جالبی نمیگیرم ، به نظر شما اصلاً برای من مناسب هست این زمینه؟ راه جبرانی داره؟
پاسخ
ضعیف بودن در ریاضیات اصلا هیچ مانعی برای شما نمیشه. توی این مقاله هم بهش اشاره شده‌ پیشنهاد میکنم بخونی :‌ ۷ باور اشتباه درباره ی برنامه نویسی همونطور که تو کامنت قبل هم گفتم مهم علاقه است. اگر که به برنامه نویسی علاقمند هستید فقط توی مسیرتون پیش برید و نگران هیچی نباشید. شما به هیچ عنوان با ریاضیات (به اون شکل که توی دبیرستان و … داشتید) سر و کار نخواهید داشت و طبیعتا قرار نیست جایی امتحان بدید. در بعضی حوزه های برنامه نویسی به عنوان مثال برنامه نویس وب. شما اصلا با ریاضیات کاری نخواهید داشت. و در بعضی حوزه ها مثلا یادگیری ماشین یا هوش مصنوعی با یک سری از مفهایم ریاضیات سر و کار دارید که اونارو هم کسی از شما نمیپرسه. تمام محاسبات رو هم کامپیوتر انجام میده و شما دقیقا به همون فهم از بعضی مسائل نه چندان پیچیده در ریاضیات نیاز دارید. در آخر هم یادتون باشه که افرادی در بین بهترین برنامه نویسان دنیا هستن که از دانشگاه اخراج شدن و زیاد در دوره تحصیل موفق نبودن اما همشون علاقه مند به برنامه نویسی و کاری که انجام میدادن بودن. موفق باشید.
پاسخ
مرتضی دوستی :

1402-02-05 , 17:45

سلام من به برنامه نویسی علاقه دارم مخصوصا پایتون ولی نمیدونم کدوم رشته اش رو انتخاب کنم هوش مصنوعی یا وب یا... به نظر شما کدوم در بازار کار ایران بیشتر رونق داره بهتره بعد در چه حدی باید زبان انگلیسی یا داشت ببخشید طولانی شد برای برنامه نویس شدن چه لوازمی لازم هست یک لپ تاب کافیه خیلی ممنون
پاسخ
سلام مرتضی. اول اینکه برای برنامه نویس شدن به چیزی بیشتر از یک کامپیوتر نیاز ندارید و با دانش زبان انگلیسی خیلی خیلی کم هم میتونید شروع کنید و به مرور خودتونو تقویت کنید. هوش مصنوعی کلا در دنیا الان ترند هست ولی خب در ایران بیشتر تو حوزه وب با پایتون کار میشه. هرچند هوش مصنوعی هم میشه در حوزه وب پایتون استقاده کرد پس به نظرم هر کدومو که بیشتر دوست داری انتخاب کن.
پاسخ
محسن :

1402-04-15 , 00:56

سلام خسته نباشید من از رشته برنامه نویسی چیزی نمیدونم دوست دارم وارد این رشته بشم ولی نمیدونم باید از کجا شروع کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون
پاسخ
سلام محسن. اول سرچ کن و با حوزه‌های برنامه نویسی آشنا شو اونی که برات جذابتره رو انتخاب کن! بعد از اون زبان برنامه نویسی مناسب اون حوزه رو انتخاب کن و با یک دوره‌ی مبتدی اون زبان یادگیری رو شروع کن. پیشنهاد میکنم مطالب دیگه ‌ی پونزپلاس رو هم بخونی.
پاسخ
زهرا :

1402-07-21 , 20:12

سلام من سوالی داشتم، توی یکی از دوره ها مدرس گفته بود زبان برنامه نویسی پایتون رو در سطح مقدماتی ن حرفه ای میشه با گوشی اندروید شروع کرد و ازش کسب درآمد کرد! من به برنامه نویسی علاقه دارم و میخوام شروع کنم ولی درحال حاظر نمیتونم لپ تاپ تا کامپیوتر بخرم ایا میتونم شروع به یاد گیری کنم و طبق گفته اون مدرس در سطح حرفه ای سیستم بخرم؟
پاسخ
سلام زهرا. شاید بشه گفت میتونی با مباحث اولیه پایتون اونم به صورت تئوری با موبایلت آشنا بشی ولی اینکه بتونی کسب درآمد کنی به نظرم حرف درستی نیست. بستر کار یک برنامه نویس کامپیوتره! بدون اون نمیشه کد نوشت. ولی یادت باشه که برای یادگیری و شروع، ارزون ترین کامپیوتر و لپ تاپ هم کارتو راه میندازه نیاز به سیستم گرون نیست.
پاسخ
الای :

1402-10-30 , 22:55

سلام وقتتون بخیر. منم رشته ام مرتبط با علوم پزشکی و هیچ‌پس زمینه ای از برنامه نویسی و هوش مصنوعی ندارم.چقدر طول میکشه که پایتون یاد بگیرم هدف اصلی من یاد گیری حرفه ای هوش‌مصنوعی هست؟چقدر طول میکشه و از کجا شروع کنم آیا بعد یک سال درامد خوبی داره؟ با تشکر🌷
پاسخ
سلام. حوزه هوش مصنوعی به نسبت برنامه نویسی وب و سایر پلتفرم ها پیچیده تر هست و به خاطر ترند بودنش در حال حاضر، کسب در آمد بعد از یکسال اون هم بدون اینکه سابقه ای در این زمینه داشته باشی کار واقعا سختیه ولی خب غیر ممکن هم نیست. پیشنهاد من اینه اگر تنها هدفتون کسب در آمد سریع هست و علاقه ی زیادی ندارید به این حوزه وارد نشید. به هرحال برای شروع میتونید از یک دوره آموزش پایتون مبتدی شروع کنید که جادی منبع خوبیه برای دیدن آموزش ها. موفق باشید
پاسخ
Aynaz :

1403-01-25 , 15:58

سلام وقت بخیر من دانش اموزم و ۱۴ سالمه خیلی به برنامه نویسی وب با پایتون خیلیییی علاقه دارم و یه چیزایی هم از بخش مقدماتی میدونم اما متاسفانه فعلا نمیتونم لپتاپ بخرم ، میشه با گوشی تمرین کرد ؟ و اگه اره چجوری و با چه برنامه‌ای؟
پاسخ
سلام. تمرین در سطح خیلی مبتدی رو میشه با اپلیکیشن هایی که در گوگل پلی و بقیه جاها هست انجام داد ولی برای تمرین های پیشرفته با موبایل اصلا نمیشه. مثلا برنامه sololearn خیلی محبوبه.
پاسخ
دیدگاه شما چیه؟
cartoon planet