طراحی سایت 1402/01/19 0 دیدگاه لایک

چرا کسی از سایت من بازدید نمیکنه؟

سجاد زارعی
بنیان‌گذار پونزوب
None

اگر می خواهید بازدید وبسایت/وبلاگ خود را افزایش دهید، اما نمی دانید چگونه و چه کاری انجام دهید، این مطلب به شما کمک میکند بدانید که چه اشتباهی انجام داده اید و چگونه آن را برطرف کنید!قطعا هنگامی که موضوع افزایش بازدید سایت مطرح میشود باید با سئو سایت آشنایی داشته باشید،

(سئو چیه!؟ چه فایده ای داره!؟)

اما در این مقاله 8 دلیلی را بررسی خواهیم کرد که باعث میشود از وبسایت شما بازدید نکنند:

1.فقط منتظر آمدن بازدیدکننده به سایت خود هستید

اگر فقط نوشته ای رو در وبلاگ خود منتشر کنید و منتظر بازدید کننده بمانید باید به این نکته واقف باشد که هیچوقت بازدید کننده ای به سراغ نوشته ی شما نخواهد آمد!از وبلاگ های دیگر، شبکه های اجتماعی استفاده کنید و به صورت رایگان نوشته ی خود را تبلیغ کنید و به وبلاگ خود ترافیک ارسال کنید.

چگونه برای وبسایت تبلیغات کنیم!؟

 

2.از کلمات کلیدی استفاده نمی کنید

چگونه معمولاً چیزی را در اینترنت پیدا می کنید؟ شما آن را جستجو می کنید. برخی از کلمات را به Google وارد می کنید و سپس آنها لیست بزرگی با گزینه های زیاد به شما می دهند. بنابراین مواردی که در نوار جستجو قرار می دهید،اینها کلمات کلیدی هستند.هرچه بیشتر از یک کلمه کلیدی استفاده کنید ، شانس بیشتری برای یافتن شما در Google وجود دارد.

فرض کنیم شما مطلبی تحت عنوان طرز پخت کیک براونی دارید.حالا من به یک دستور کیک بروانی احتیاج دارم. اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی را در عنوان پست وبلاگ خود ، برچسب های alt برای تصاویر خود و در سراسر پست وبلاگ خود قرار دهید (اگرچه در این کار زیاده روی نکنید – استفاده بیش از حد از کلمه کلیدی در رتبه شما در گوگل تاثیر معکوس خواهد داشت).

 

3.محتوای ارزشمند تولید نمی کنید.

افراد برای حل مشکلات خود به صورت آنلاین جستجو می کنند. شما باید محتوایی ایجاد کنید که مشکلی را حل کند و باید به طور مداوم تولید محتوا کنید. بنابراین نگاه صادقانه به مطالب خود بیندازید و از خود بپرسید: “من اینجا چه مشکلی را حل می کنم؟” اگر می توانید 100٪ بدون توضیح پاسخ دهید – در مسیر درست هستید!

 

4.به اندازه ی کافی کار انجام نمی دهید.

دلیل دیگری که بازدیدکننده وبلاگ خود را جذب نمی کنید ممکن است این باشد که به اندازه کافی سخت کار نمی کنید. این که درماه 2تا مطلب منشتر میکنید اصلا درست نیست، بنابراین یک ریتم خوب پیدا کنید ، یک برنامه ریزی کنید و به آن پایبند باشید!  انتشار محتوا یک بار در هفته می تواند برای برخی از وبلاگ ها کافی باشد. هفته ای 2-3 بار هم ایده ی خوبی است.ثابت قدم باشید ، حداقل هفته ای یک بار منتشر کنید و مرتباً مطالب خود را تبلیغ کنید.5.یک کار را بارها انجام می دهید و انتظار نتایج متفاوتی را دارید.

اگر کاری را بارها و بارها انجام می دهید و دیگر کار نمی کند، زمان تغییر آن فرا رسیده است! مثلا اگر یک روش تبلیغات را انتخاب کرده اید و مدتها به آن روش عمل کرده اید و نتیجه ندیده اید بهتر است از آن روش صرف نظر کنید و چیز دیگری امتحان کنید.

 

6. تازه وارد هستید

اگر به تازگی وارد دنیای سایت و وبلاگ شدید – این حقیقت است. وبلاگ نویسی یک راه حل سریع نیست. حرف من این نیست سالها طول میکشد، اما ممکن است حدود 2-3 ماه طول بکشد تا بیشتر وبلاگ نویسان واقعاً شاهد تغییر در بازدید و پس از آن کسب درآمد باشند. بنابراین اگر به مدت یک ماه وبلاگ نویسی می کنید و اتفاقی نمی افتد: استرس خود را در این مورد متوقف کنید ، ثابت قدم بمانید و صبور باشید! ترافیک در راه است.

 

7. از دیگران تقلید می کنید

رسیدن به یک وبسایت پر بازدید نیازمند هدف و تعهد و صرف وقت زیاد است، اگر تمام وقت خود را در وبلاگ ها و سایت های دیگران میگذرانید و میخواهید شبیه آنها باشید، پس وقتی برای بودن شبیه خودتان نخواهید داشت! خواندن و بازدید از سایت ها و وبلاگهای دیگر ممنوع نیست اما ازآنها الهام بگیرید و هیچوقت کپی و تقلید نکنید.

 

8.تیترهای شما آن چیزی که باید باشد نیستند.

تیتر خوب همه چیز است! اگر عنوان شما شگفت انگیز نیست ، اگر مشکلی برای سوزاندن حل نمی کند – احتمال اینکه ترافیک زیادی جذب نکنید بسیار زیاد است.

سجاد زارعی بنیان‌گذار پونزوب

علاقه مند به کتاب و کد و لپ تاپم :) آشنایی بیشتر با من: sajadzarei.ir

مشاهده پروفایل
دیدگاه شما چیه؟
cartoon planet