برنامه نویسی 1402/02/05 0 دیدگاه لایک

یک روش ساده برای یادگیری سریعتر برنامه نویسی

سجاد زارعی
بنیان‌گذار پونزوب
None

احتمالا شما هم با این گفته ی من موافقید که یادگیری برنامه نویسی کار دشواری است

وقتی تازه شروع به برنامه نویسی و توسعه وب می کنید ، یادگیری همه مواردی که باید یاد بگیرید دشوار است. وقتی منحنی یادگیری برای شما بیش از حد تند شود ، ممکن است احساس سردرگمی و سرخوردگی کنید.

اما ، همانطور که مشخص شده، یک روش ساده برای یادگیری سریعتر برنامه نویسی وجود دارد بدون اینکه احساس خستگی بیش از حد کنید. طبیعتا وقتی از این شانس استفاده می کنید ، در وقت خود صرفه جویی می کنید و راحت تر به اهداف برنامه نویسی خود می رسید. و اگر این کار را انجام ندهید ،اجازه دهید بگوییم که شما یک مقدار زمان از دست خواهید داد ، و اصول کار برنامه نویسی را درک نمی کنید.

راه حل مشکلات شما یادگیری مبانی علوم کامپیوتر قبل از یادگیری خود برنامه نویسی است.

به نظر فنی و دشوار است، اما این یک معامله است: شما فقط باید اصول اساسی علوم کامپیوتر را یاد بگیرید تا نتایج بزرگی را ببینید. در این پست ، من چند روش ساده به شما نشان می دهم که چگونه اصول علوم کامپیوتر به شما کمک می کند تا به عنوان یک مبتدی اعتماد به نفس بیشتری در یادگیری برنامه نویسی و توسعه وب کسب کنید.

پس به خواندن ادامه دهید!


علوم کامپیوتر چیست؟

قبل از اینکه در این بحث عمیقتر شویم، بیایید لحظه ای وقت بگذاریم تا بفهمیم علم کامپیوتر چیست!؟اگر در زمینه برنامه نویسی و توسعه وب تازه کار هستید ، ممکن است ایده روشنی درباره آنچه علوم کامپیوتر در بر دارد ، نداشته باشید.

اگرچه شما در (Computer Science) اصطلاحات فنی به ظاهر پیچیده ای را می شنوید ، اما اصول آن بسیار ساده هستند.در حالی که برنامه نویسی مربوط به این است که کامپیوترها آنچه را که شما دستور میدهید انجام دهند اما علوم کامپیوتر در مورد نحوه انجام دستور شما توسط کامپیوتر است.

به طور خلاصه: علوم کامپیوتر در مورد درک این است که هنگام اجرای کد و اجرای برنامه های خود ، در داخل کامپیوتر چه اتفاقی می افتد.اما مهمتر از همه ، علوم کامپیوتر در مورد چگونگی همکاری قسمتهای مختلف کامپیوتر شما است.

بیایید یک مثال عملی را در نظر بگیریم:

به رانندگی اتومبیل فکر کنید. فرض کنید شما پشت فرمان نشسته اید و با استفاده از پدال و تعویض دنده به ماشین خود دستورالعمل می دهید ، درست است؟برنامه نویسی به روشی مشابه کار می کند: شما در حال ارائه مجموعه ای از دستورالعمل ها به کامپیوتر خود با کد و برنامه های خود هستید.و هنگام رانندگی ، (باید) بدانید که ماشین شما چگونه کار می کند. شما به آموزشگاه رانندگی رفتید تا یاد بگیرید که هر کدام از علامت ها، و ابزار های اتومبیل شما چه می کنند.

یادگیری اصول علوم کامپیوتر مانند یادگیری نحوه رانندگی کامپیوتر است. وقتی در مورد آنچه در داخل کامپیوتر شما اتفاق می افتد ایده بهتری دارید ، می دانید که چگونه آن را به درستی هدایت کنید.


دلیل اول : یاد میگیرید که چگونه کد بهتری بنویسید

نیازی به گفتن نیست که هر کامپیوتری روی این کره خاکی منابع محدودی دارد.لپ تاپ شما مقدار مشخصی RAM، قدرت پردازنده و … دارد..در عین حال ، انتظار دارید که برنامه شما همیشه عملکرد بهینه داشته باشد. فکر می کنم…هیچ کس دوست ندارد منتظر بارگذاری برنامه یا هیچ وب سایتی شود.

بنابراین ، یکی از اهداف آینده شما به عنوان یک برنامه نویس ، نوشتن کد خوب و کارآمد است.

به عبارت دیگر ، کد و برنامه های شما باید سریع اجرا شوند. آنها فقط باید به اندازه لازم از منابع (رم و cpu) استفاده کنند.با آگاهی از نحوه کار رایانه ها و انجام وظایفی که به آنها می پردازیم ، می دانید که چگونه کد بهتری بنویسید.


دلیل دوم : برنامه نویسی را سریعتر خواهید آموخت.

هنگامی که شما شروع به یادگیری برنامه نویسی می کنید،

شما نیاز به یادگیری بسیاری از موارد جدید دارید که بیشتر آنها با اصطلاحات رمزآمیز زیادی احاطه شده اندکه قبلاً هرگز نشنیده اید. به راحتی می توانید احساس گیجی و غرق شدن در حجم عظیم اصطلاحات جدید کنید.

ساده ترین راه برای دانستن معنای همه این اصطلاحات فنی با یادگیری اصول علوم کامپیوتر است.

منظورم این است که برنامه نویسی به معنای دادن دستورالعمل به کامپیوتر با نوشتن برنامه است ، درست است؟ با این وجود ، اگر از دستگاههایی که کد خود را برای آنها می نویسید ، نمی دانید چگونه می توانید یک برنامه نویس خبره شوید؟

حرف من این است: بعد از یادگیری اصول علوم کامپیوتر ، درک کاملی از کاری که کامپیوترها می توانند برای شما انجام دهند خواهید داشت.

همچنین برنامه نویسی را خیلی سریعتر یاد خواهید گرفت ، زیرا از قبل با بیشتر اصطلاحات فنی که هنگام یادگیری برنامه نویسی می شنوید آشنا خواهید شد.


دلیل سوم: یاد خواهید گرفت که چگونه مشکلات را سریعتر حل کنید

خب من بهترین ها را برای آخر ذخیره کردم. :))

همانطور که در نکته بالا گفتم ، یادگیری اصول علوم کامپیوتر به شما در نوشتن کد بهتر کمک می کند. از آنجا که منابع همه کامپیوترها محدود است ، شما از محدودیت های برنامه های خود نیز آگاهی بیشتری خواهید یافت.

بنابراین ، درک اصول علوم کامپیوتر به شما در برنامه ریزی و ساخت پروژه های کارآمدتر کمک می کند.

و از آنجا که برنامه نویسی در حل مشکلات است معنی میشود، شما می دانید که چگونه راحت تر برای مشکلات خود راه حل های جدید و کارآمد پیدا کنید. همچنین ، شما می دانید چه زمانی می توانید از قطعه های کدی که قبلاً نوشته اید و غیره استفاده مجدد کنید.

در مجموع ، یادگیری اصول علوم کامپیوتر به شما کمک می کند تا برنامه نویسی را سریعتر یاد بگیرید. شما درک خوبی از اصطلاحات فنی خواهید داشت ، بنابراین وقت خود را هدر نمی دهید و با آن گیج نمی شوید.توجه! : اصول را بیاموزید – سعی نکنید همه چیز را درک کنید

بسیار خوب ، در آخر یک نکته مهم برای شما که شروع به یادگیری اصول علوم کامپیوتر کرده اید: وقتی تازه برنامه نویسی را شروع می کنید ، این به تنهایی یک قدم سیار بزرگ است، شما نمی خواهید با تعیین اهداف بسیار بلند پروازانه خود را گیج کنید.

بنابراین ، فقط از کوچک شروع کنید و هر بار یک چیز جدید را یاد بگیرید. در این مرحله فقط باید اصول اولیه را درک کنید.

اگر سعی کنید همه چیز را بفهمید ، کاری از پیش نخواهید برد. به من اعتماد کنید، اگر در ابتدای مسیر برنامه نویسی هستید، شما به اندازه کافی با مقدار اصطلاحات فنی دیوانه کننده ای بسیار زیادی روبرو هستید.

فقط کافیست هر بار یک قدم آن را بردارید.

به طور خلاصه: سعی کنید بین درک بیشتر آن و اجازه دادن به برخی چیزها که درک آنها بسیار دشوار است تعادل پیدا کنید ممکن است دشوار به نظر برسد که بدانید چطور باید فعلا تصمیم بگیرید که چه چیزی را کنار بگذاریدو چه چیزی را یاد بگیرید اما به من اعتماد کنید ، به زودی خواهید فهمید که کدام عناوین مفید هستند و دانستن آنها “خوب” است. (اگر هدفی مشخص داشته باشید هم اکنون این را میدانید)

من مطمئنم که شما در این زمینه عالی کار خواهید کرد ، پس نگران نباشید! تمام آنچه شما نیاز دارید میزان خوب عزم و اراده و یکی از دوره هایی است که در اینترنت وجود دارد!

سجاد زارعی بنیان‌گذار پونزوب

علاقه مند به کتاب و کد و لپ تاپم :) آشنایی بیشتر با من: sajadzarei.ir

مشاهده پروفایل
دیدگاه شما چیه؟
cartoon planet